
Черепиця може бути покрита шаром ангобу чи глазурі. Саме завдяки цьому черепиця має певний колір і відрізняється підвищеними технологічними характеристиками.
Незабарвлена керамічна черепиця через наявність у сировині елементів заліза має особливий червонуватий колір. Процес виробництва керамічної черепиці організований таким чином, що його результатом є створення насамперед надійних, довговічних (волого- та морозостійких) покрівельних матеріалів. У цьому відтінок окремих виробів, навіть із однієї партії, може відрізнятися, оскільки у природі глина рідко зустрічається у однорідних покладах. З іншого боку, натуральна черепиця пориста, отже, швидко забруднюється.
Розбіжність кольору виробники якраз і "ховають" за допомогою глазурування та ангобування.
Ангобування — спеціальний метод фарбування, який полягає у нанесенні на висушену, але ще необпалену черепицю шару порошкової глини. У цьому порошку присутні певні мінерали, що при подальшому випаленні дають необхідний колір або відтінок. Шар порошкоподібної глини наноситься лише на поверхню черепиці, усередині вона зберігає свій природний колір. Трапляється, що черепиця відрізняється досить темним природним забарвленням, і в цьому випадку деякі її зони, пошкоджені при покрівельних роботах, стають видимими. Лише черепиця, пофарбована в масі, має однаковий колір по всій товщині.
Ангоб робить черепицю більш гладкою та стійкою до забруднення, а крім того, дозволяє виробляти покрівельний матеріал у різних колірних рішеннях (це може бути червоний, коричневий, чорний чи зелений кольори). Черепиця, покрита благородним ангобом (з більшою часткою кварцу або іншим подібним елементом, завдяки якому досягається ефект часткового "скління") є більш блискучою, її поверхня нагадує глазур. Однак повного "скління" при цьому не досягається, і пори матеріалу залишаються відкритими, отже, дифузійні характеристики черепиці зберігаються повною мірою.
Також на ринку є "відтінена" керамічна черепиця. Такий ефект досягається завдяки використанню двох типів ангобів, а також додаткового безбарвного шару, що має лише захисні функції.
Фарбування в масі — полягає у додаванні до сировини певних мінеральних пігментів ще на етапі формування черепиці. Пропорції та склад пігментів залежать від того, який колір повинна мати черепиця, не втративши при цьому своїх технічних характеристик. Вся маса перемішується аж до того моменту, поки не буде досягнуто однорідної, пластичної консистенції сировини. Тільки після цього черепиці надають форму, висушують, покривають шаром ангобу та обпікають у печі. Завдяки забарвленню в масі черепиця має однаковий колір як на поверхні, так і в середині.
Глазурування — полягає в покритті висушеної, але ще не обпаленої черепиці розтопленою глазур'ю з додаванням неорганічних підсилюючих субстанцій. В результаті на поверхні виробу створюється кольоровий шар, подібний до скляного.
Глазурь порівняно з ангобом має більшу кількість скляних добавок, які надають черепиці особливий блиск. Глазур може бути безбарвною і не змінювати натуральний колір виробу, або мати певний колір — зелений, синій, чорний... Глазурована поверхня, крім іншого, захищає черепицю від вологи, холоду, снігу.
Купити керамічну черепицю у Кривому Розі за недорогою ціною можна у Покрівельно-Фасадному Центрі.