
При будівництві сучасних будинків обов'язково використовуються всілякі теплоізоляційні матеріали — це відомо всім. Але чи знаєте ви, що які б якісні та дорогі матеріали ви не використовували, без грамотно продуманого пристрою пароізоляції, теплоізоляція прослужить недовго? Чому?
У житловому (теплому) приміщенні в повітрі утворюється пара, яка має великий тиск. Відповідно, він як би "тисне" на всі стіни і стелю, прагнучи вийти назовні. Щоб це безперешкодно сталося - теплоізоляційний матеріал, який ви використовуєте, повинен мати хорошу паропроникність.
При плюсових температурах на вулиці пара, як правило, легко проникає крізь теплоізоляцію та вентиляційні зазори. Але взимку все по-іншому: пара застряє в теплоізоляційному матеріалі, починає конденсуватися. Як результат — стіна та утеплювач намокають і псуються. Для запобігання проблемі і вигадали додавати в конструкцію додатковий пароізоляційний шар, що не допускає проникнення вологи в утеплювач.
Від пари необхідно захищати поверхні, що розділяють холодні та теплі зони. У нашому випадку це все внутрішні поверхні будинку, які постійно стикаються з теплим повітрям усередині приміщення. Обов'язково використовується пароізоляція для дахів та підвальних перекриттів. За наявності неутепленого (не опалювального) горища — горищним перекриттям потрібна пароізоляція. Що стосується стін — тут можливі варіанти: якщо будинок утеплений з вулиці деревом — пароізоляція не є обов'язковою. Якщо утеплення стін буде всередині будівлі — то необхідно влаштовувати пароізоляцію.
Які матеріали використовуються для пароізоляції? Найчастіше використовують простий поліетилен або пергамін — це найдешевший варіант, але далеко не найкращий, адже такі матеріали схильні до швидкого руйнування. Спеціальна пароізоляційна плівка — мембрана — довговічніша і надійніша. Сьогодні така плівка випускається багатьма виробниками будівельних матеріалів. У лазнях, саунах та інших приміщеннях із дуже великою вологістю використовують фольговану пароізоляцію. Ця ізоляція також відбиває теплове випромінювання. А є ще й спеціалізовані теплоізоляційні матеріали з фольгованим покриттям, які поєднують у собі все: і теплоізоляцію, і захист від пари, і відбиття тепла усередину приміщення. Цей зручний багатофункціональний матеріал дуже полегшує життя монтажникам.
Як працювати з пароізоляцією? Незалежно від поверхні, що захищається, принцип дії пароізоляції один: плівка захищає конструкцію з утеплювачем від пари і завжди кладеться з боку теплої атмосфери, тобто між приміщенням і утеплювачем. Розглянемо це на прикладі горищного перекриття: в самому низу конструкції — обшивка внутрішньої стелі, вище — шар пароізоляційного матеріалу, над ним — утеплювач, і над утеплювачем — підлога горища.
Важлива умова правильної пароізоляції: плівка-мембрана повинна бути суцільним шаром — без щілин, розривів та інших отворів. Кріпиться пароізоляція зазвичай будівельним степлером з використанням тонкої дерев'яної рейки. Рейка потрібна для того, щоб по-перше краще притискає весь край, а по-друге — регулювати натяг плівки, щоб вона не рвалася від залізних скоб. Стики полотен плівки-мембрани треба виконувати з 10-ти сантиметровим нахлестом. Стики, а також інші місця складного примикання плівки (рами, дверні отвори) додатково варто проклеїти пароізоляційним скотчем. Натягувати плівку при монтажі не рекомендується, щоб при зниженні температури вона не тріскалася. Нормальним провисом вважається 1 — 2 (см).
Про все сказане не варто забувати і при ремонтних роботах у майбутньому: не порушуйте цілісність пароізоляції (наприклад, цвяхами). Якщо дотримуватися наведених порад — ваш будинок надовго залишиться теплим, затишним та надійним укриттям у будь-яку погоду!
Купити пароизоляцію у Кривому Розі за недорогою ціною можна у Покрівельно-Фасадному Центрі.