Кровельно-Фасадный Центр
Телефонуйте нам: (067) 606-77-33

Розвіюємо міфи про пінополістирол

Розвіюємо міфи про пінополістирол

Напевно, багато людей, зацікавлені будівництвом будівель на основі сучасної технології незнімної опалубки, в якій головним матеріалом стає пінополістирол, стикалися з "жахливими" відомостями про його небезпеку для здоров'я людини.

Немає потреби переконувати в цьому тих, хто категорично проти впровадження в будівельну сферу нових технологій, і говорити про те, що подібні чутки, які ґрунтуються лише на власних домислах, не мають під собою конкретних підстав. Наведемо лише факти, а висновки робіть самі.

Що таке піноплістирол? Основою виробництва пінополістиролу є полістирол. Відповідно до ГОСТу Р 52953-2008 існує два види готових матеріалів: ектрудований (екструзійний, XPS) пінополістирол та спінений (EPS) пінополістирол. Між собою вони відрізняються лише за фізичними характеристиками. Сировиною для обох видів є мономер стирол, який і стає основним об'єктом недовіри.

Гігієнічні нормативи. Закріпимо фактично: у ГН 2.1.6.1338-03 чітко зазначено, що стирол відноситься до речовин другого класу небезпеки, що має резорбітивний та рефлекторний показник шкідливості. Зауважимо, що крім стиролу, цей клас небезпеки включає відомий формальдегід, фенольну фракцію легкої смоли, а також речовини, що входять до складу багатьох миючих засобів, які застосовуються мільйонами господинь на кухнях. Такі пральні порошки, як "Аріель" і "Тайд", віднесені до третього класу небезпеки за даною шкалою, що трохи не дотягує до стиролу. Це говорить про те, що на небезпеку, подібну при взаємодії з пінополістирольним блоком, ми наражаємося практично щодня.

Виходів кілька — знищити всю хімію в будинку, переїхати жити на лоно природи або перестати бути наївними і не вестися на поводі у "розумників", які дивляться на ситуацію суто під кутом, що їх цікавить. Ми оточені різною хімією, у цьому немає секрету, і головне місце її перебування — наше побутове середовище. Але чи настільки виправдана паніка?

Фактична наявність стиролу в пінополістиролі. За даними проведених досліджень, на сьогоднішній день у сировинних гранулах частка стиролу не перевищує показника 0,05%. Коротко опишемо виробничий процес спіненого пінополістиролу. Після отримання за допомогою пари спінених гранул та їх просушування вони заправляються в блочну форму і піддаються високому температурному режиму для спікання. І ті 0,05% стиролу, які спочатку перебувають у сировині, просто випаровуються під впливом інтенсивної вентиляції. Коли готовий матеріал знаходиться на стадії просушування, з нього виводяться залишки пентану і волога, що залишилася. Таким чином, кінцевий продукт складається з полістиролу та приблизно 95% повітря.

Крім цього, можна почути думку, що пінополістирол може розкладатися із виділенням шкідливих речовин стиролу. Відповідь на це питання нам дають результати проведеного аналізу міжнародної компанії BASF, яка спеціалізується на виробництві пінополістиролу. Згідно з отриманими відомостями, у зразку пінополістиролу, виготовленому понад 40 років тому, не було виявлено жодних ознак хімічного розкладання. Безпека пінополістиролу може безкомпромісно наголосити на факті його активного використання в харчовій промисловості. Так, відповідно до ГН 2.3.3.972-00, цей матеріал може бути застосований у виробництві харчових упаковок.

Горючість пінополістиролу. Пінополістирол відноситься до матеріалів пального складу та віднесений до групи "Г" відповідно до ГОСТу 30244-94. Він позначений як "самозагасний", сказати інакше, що включає до свого складу компонент антипірен. Завдяки цьому матеріал може підтримувати власне горіння лише протягом 4 секунд, що зазначено у ГОСТі 15588-86. Важливо наголосити, що на підставі ГОСТу 12.1.044-89 температура його займання становить показник +460 градусів за Цельсієм. Іншими словами, якщо пінополістирол справді загориться, то перш, ніж він вигорить вщент, перетворяться на попіл дерев'яні перекриття будинку та його меблі, а набагато раніше згорять пластикові покриття, лінолеум або паркет, компоненти з поролону чи тканин. Робимо висновки!

Виділення отруйних речовин. Чимало чуток можна почути і про те, наскільки пінополістирол є токсичним. На це наведемо приклад витримку з офіційно затвердженого документа ТУ про виготовлений пінополістирол. Горіння полістиролу може викликати виділення сажі, окису та двоокису вуглецю. Продукти розкладання матеріалу, які можуть бути утворені в процесі термодеструкції та термоокислювальної деструкції, мають ступінь токсичності. Часткова деструкція пінополістиролу в його переробки може виділяти пари таких елементів, як: стиролу, оксиду вуглецю, толуолу, бензолу, етилбензолу. Таким чином, відкрите горіння пінополістиролу сприяє випаданню продуктів розпаду, які ідентичні до показників горіння деревини. Виділення ж небезпечних речовин пов'язане з впливом на пінополістирол настільки високої температури, коли ні людина, ні предмети з інших матеріалів, крім міцних металів, не в змозі зберегти свою структуру.

Підбиття підсумків. Дані факти мають місце з урахуванням дотримання встановлених державними актами вимог під час роботи з пінополістиролом. Помилки, які допускаються некомпетентними в цих питаннях будівельниками, можуть вести за собою наслідки, які в результаті дають людям підстави для поширення хибних чуток.

Купити піноплістирол за недорогою ціною можна в Покрівельно-Фасадному Центрі.


SALE