
Кожен утеплювач має свою сферу застосування, де він максимально ефективний. Багато фахівців, які займаються утепленням будівель, стверджують, що теплоізоляція відмінної якості свідчить про те, що у будівлі утеплено кожен елемент конструкції відповідним утеплювачем.
Для теплоізоляції скатних покрівель найкраще підійдуть скловолоконні, а також базальтові мати і плити, для плоских дахів плити високої щільності з базальтового волокна. Для фундаментів та підлог — екструдований пінополістирол, що має високу механічну стійкість та водонепроникність. На фасадах, так званого "мокрого" типу (теплоізоляційний матеріал + штукатурка) також кам'яна вата. Начіпні вентильовані фасади краще утеплювати мінераловатними плитами.
Під час теплоізоляції фасаду необхідно звертати особливу увагу на паропроникність (виведення надлишків пари назовні) матеріалів. Хорошу паропроникність мають мінераловатні утеплювачі, при цьому пінополістирол практично не має цієї якості. Пінополістирол найкраще використовувати як утеплювач цокольних стін, підвальних приміщень, а також підлог на ґрунтовій основі. Ще одним важливим фактором є вага утеплювача. Найлегшим матеріалом вважаються пінополістирольні плити. Потім випливають скловолоконні матеріали, що мають меншу вагу, ніж утеплювачі з базальтової вати. Легкість теплоізоляційних матеріалів полегшує їх транспортування та монтаж.
Теплоізоляційні матеріали поділяються на органічні та неорганічні.
Мінераловатні утеплювачі.
Мінеральна вата є неорганічним утеплювачем. Саме мінеральна вата є теплоізоляційним матеріалом №1 у розвинених країнах. Сьогодні на ринку будівельних матеріалів існує величезний асортимент мінеральної вати (включаючи українських виробників), в основі якої лежить базальт, а також скловолоконні ізоляційні матеріали. Базальтова вата являє собою волокнистий утеплювач, який виходить з неорганічної сировини (гірські породи базальтової групи), до якого додається сполучний органічний компонент. Базальтова вата має малу теплопровідність, шумоізоляцію, звукопоглинання, а також негігроскопічність і високий коефіцієнт паропроникності.
Полістирольні утеплювачі.
Основним утеплювачем у цій групі є пінополістирол (часто у побуті його називають пінопласт). Він утворюється за допомогою спінювання полістиролу, який на 98% складається з повітря, що знаходиться у гранулах. Коефіцієнт теплопровідності цього утеплювача дорівнює 0,033 — 0,040 (Вт/м °C). Одним із основних його плюсів є практично повна відсутність водопоглинання. Його плити мають малу вагу і зручні при монтажі, при цьому можливе їх наклеювання до будь-якої поверхні. Пінополістирольні утеплювачі належать до горючих матеріалів. Через додавання до їх складу антипірену, вони мають функцію самозагасання (це стосується тільки тих утеплювачів, які виготовлені згідно з ГОСТ, а не ТУ — звертайте на це увагу при покупці). Але температур більше 90 °C ці утеплювачі не витримують, тому відбувається їхня деструкція.
Однією з особливостей пінополістиролу є його низька паропроникність. Пінополістирол відноситься до групи органічних матеріалів, у зв'язку з цим він схильний до старіння та поступового руйнування.
Також на ринку існує екструдований пінополістирол, його позначають абревіатурою XPS.
XPS має закриту комірчасту структуру, яка має абсолютну водонепроникність. Як правило, його використовують для теплоізоляції конструкцій, що працюють в умовах підвищеної вологості або частого контакту з вологою (фундаменти та підвальні приміщення). XPS навіть за умов підвищеної вологості може зберігати теплоізоляційні властивості. Його коефіцієнт теплопровідності залежить від виробника та варіюється від 0,027 до 0,033 (Вт/м °C).
XPS славиться чудовою стійкістю до деформації стиснення. У зв'язку з цим його часто використовують для теплоізоляції поверхонь, які витримують колосальне навантаження. Це можуть бути фасадні системи мокрого типу, особливо селі облицювальний матеріал досить важкий. Екструдований пінополістирол має довговічність і стійкість до постійних перепадів температур. До мінусів XPS можна віднести руйнівність під час контакту з деякими хімічними речовинами, такими як гідроізоляція на основі бітуму. Також недоліком XPS є його горючість, але при цьому він має самозагасання.
Купити утеплювачі Кривий Ріг за недорогою ціною можна у Покрівельно-Фасадному Центрі.