
Влаштування водостічної системи для приватного будинку — справа набагато відповідальніша, ніж може здатися на перший погляд. Займатися її створенням "на око" — значить, ризикувати жити на "мокрому місці". Тільки ретельний і зважений підхід дозволить не зустріти на цьому шляху численні підводні камені та створити по-справжньому затишне житло.
Розрахунок без браку. Водостічна система складається з багатьох елементів: труби, жолоба, зливу, кронштейнів, трійників, хомутів, колін і т.д. Основне завдання проектувальника — домогтися, щоб кількість і розміри ринв відповідали площі конфігурації покрівлі і кількості дощової води, що відводиться. Традиційно вважається, що при площі ската, що дорівнює приблизно 100 (м2), зазвичай достатньо однієї ринви, до якої підведені жолоби малого розміру. При площі схилу від 200 (м2) ставиться додаткова труба або використовується більша кількість елементів. У будь-якому випадку довжина жолобів до приймача води не повинна перевищувати 10 метрів; якщо ця відстань більша, рекомендується ставити ще одну трубу.
Щоб уникнути помилок у проектуванні, слід скласти попередній план розміщення водостічних елементів. Найпростіше зробити це прямо на ксерокопії покрівельних креслень. У такому разі наочно буде видно всю майбутню систему та її елементи. Після перевірки плану починається монтаж, що проходить за стандартною схемою: спочатку кріпляться горизонтальні деталі (жолоби та сливи), потім відбувається навішування вертикальних водостічних труб. На хід монтажних робіт впливає тип будівлі, особливості покрівлі, характеристики фасаду. Надалі повторний монтаж водостоку може здійснюватись на старі кріплення. Також важливо правильно вибрати час проведення монтажу. Логічне всього зробити це в процесі покрівельних робіт, використовуючи вже наявні будівельні риштування. Якщо ж передбачається обробка стін оштукатурюванням або обшивка сайдингом, краще встановити ринву на даному етапі. Якщо зробити це раніше, то труби, розміщені по кутах будівлі, ускладнюють оздоблювальні роботи.
Матеріальний вибір. Окремим питанням "боротьби з водою" стає проблема вибору матеріалу та форми водостоку. Круглий водосток дешевше прямокутного за рахунок більш простої технології виробництва та меншої витрати матеріалу. Однак іноді, з погляду дизайну, краще саме прямокутні конструкції. Застосовуючи водостоки фігурного перерізу, необхідно пам'ятати, що в цьому випадку пропускна здатність може бути нижчою, ніж у круглих аналогів; також підвищується ймовірність їх засмічення.
Крім форми вибирати доводиться і матеріал, з якого виготовлений водосток: ПВХ, мідь, алюміній, цинк, метал з полімерним покриттям. Пластикові конструкції зберігають свої експлуатаційні характеристики протягом тривалого терміну служби, проте можуть мати невисоку стійкість до механічних впливів, зокрема снігових мас. Більш надійними та одночасно привабливими є мідні водосточні системи. Завдяки тому, що головні з'єднання таких пристроїв пропаюються, жолоби та труби з міді можуть огинати різні елементи конструкції. Нестача у міді одна — висока ціна. За бажання і пофорсити, і заощадити можна використовувати ПВХ водостоки, пофарбовані в мідний колір.
Підготовка до зими. Займаючись питанням створення водостічної системи, потрібно пам'ятати про зимовий "фактор". Не беручи до уваги цю проблему, домовласник рано чи пізно зіткнеться з дахом, що обледенів. Вирішити проблему скупчення снігу і льоду у водостоках і водозливах допомагають антизледенні системи. У цьому випадку нагрівальний кабель прокладається по жолобах, ринвах, а також місцях скупчення снігу на покрівлі.
До інших способів захисту покрівлі і водостоку відносяться снігозатримувачі, що дозволяють запобігти падінню великих мас снігу. У деяких європейських країнах відсутність таких елементів на даху стає причиною відмови у прийманні будинку у будівельників. Колір снігозатримувачів відповідає кольору покрівлі, тому вони не зіпсують загального вигляду будинку.
Водний догляд. І тала вода, і опади, що випали у вигляді дощу, потрібно не просто видалити з даху, а й "відвести" від будинку. Якщо цю рідину планується використовувати з тією чи іншою метою, її збирають у резервуар, зазвичай розміщений під землею. Якщо ж у застосуванні "подарованої небом" води немає необхідності, водостоки прямують до дренажної системи. Цей спосіб дозволяє запобігти попаданню води через ґрунтові води в підвальні приміщення будинку. Дренаж може бути закритим чи відкритим. У першому випадку труби укладаються в грунт по периметру будівлі або ділянки, що облаштовується, на певну глибину.
Відкритий дренаж («ливнівка») застосовується на ділянках із низьким рівнем ґрунтових вод. Так як від типу системи водовідведення безпосередньо залежить сприйняття всієї ділянки, це питання також необхідно вирішити якомога раніше.
Якщо ж із певних причин організація водовідведення неможлива, у водостоку передбачається традиційне коліно на висоті близько 20 см від землі, що не дає стокам литися безпосередньо на цоколь.
Водостічна система — це саме та сама деталь, про яку часто забувають, займаючись вирішенням більших проблем, пов'язаних з будівництвом. Але саме з подібних дрібниць складається комфорт перебування у власному будинку.
Купити водостічну систему, а також замовити професійний монтаж та влаштування водостоку у Кривому Розі за недорогою ціною можна в Покрівельно-Фасадному Центрі.