
Історія цегли
Цегла є найдавнішим будівельним матеріалом. Його історія налічує вже кілька тисячоліть, але ніхто не може точно сказати, ким і коли було зроблено перший екземпляр. Згадка про нього є у розповіді про наслідки Великого Потопу.
Цегла широко використовувалася біля Стародавнього Риму, Месопотамії, Єгипту. З нього будували досить складні арки, склепіння, інші конструкції.
Така цегла, якою ми її знаємо, з'явилася приблизно в XVI столітті. На той час його виробництво відрізнялося трудомісткістю. Формували та сушили цеглу лише влітку, а обпікали у печах-часах.
Обпалена цегла довгий час був основним будівельним матеріалом Візантії. Будівлі з нього споруджували на вапняному розчині.
У Німеччині цегляна кладка сприяла появі специфічного стилю в архітектурі цегляної готики, цей стиль був основним у XII — XVI століттях.
В історії цегли мають місце сторінки його застосування не тільки як матеріалу для будівництва, але й цегла використовували для декоративної обробки різних будівель. Наприклад, часто використовувалася візерункова кладка цегли, її поєднання з теракотовими та майоліковими вставками.
Історія розвитку пічної вогнетривкої цегли
Історія розвитку вогнетривких матеріалів закладена ще за часів, коли людство тільки отримало вогонь. Завданням вогнетривкої пічної цегли є: стійкість до високих температур, довговічність у використанні, максимальне збереження та тривала віддача отриманого ним тепла.
Наприклад, у царській Росії найбільш поширеною технологією виробництва вогнетривкої цегли була технологія пластичного формування. Процес його виготовлення досить трудомісткий, але саме він забезпечує всі ті високі вимоги, що висуваються до пічної цегли.
Добірну вогнетривку глину замішують з невеликою кількістю води, і в ручну поміщають її в заздалегідь заготовлені форми, потім спеціальним способом їх висушують і обпалюють.
До цього дня ця цегла високо цінується професійними пічниками. Наприклад на інтернет аукціоні ціна однієї такої цеглини з царським тавром, може досягати до 10 — 15 $ за штуку.
У всій Європі сьогодні для кладки печей та камінів використовують цеглу, отриману методом пластичного формування.
Саме за цією технологією виготовляються всі цеглини Майдан-Вільського комбінату вогнетривів.
Купити вогнетривку цеглу за недорогою ціною можна в Покрівельно-Фасадному Центрі.