Кора соснова — це натуральний мульчуючий матеріал. Застосовується для агротехнічних та ландшафтно-дизайнерських робіт на присадибних ділянках.
Кора може залишатися землі 3 — 4 року. Мульчування корою допоможе зберігати постійну температуру ґрунту, без різких коливань, у зоні коріння рослини.
Застосовувати декоративну кору дуже легко. При створенні нового ландшафтного елемента спочатку готують та збагачують землю. Потім висаджують рослини, поливають і потім роблять декоративну засипку.
Якщо ділянку освоєно і за допомогою декоративної кори просто хочеться щось змінити, використовуйте таку технологію:
- Усередині наміченого простору приберіть всю траву та бур'яни;
- Розпушіть поверхневий шар ґрунту;
- Якщо вважаєте за потрібне "підгодувати" грунт — внесіть комплексні добрива з розрахунку 200 (г) на 1 (м2), після цього не забудьте його перекультивувати;
- Покладіть на ґрунт геотекстиль;
- Полийте та замульчуйте геотекстиль шаром кори від 5 до 15 (см);
- Якщо це зробити одразу після дощу, не доведеться поливати;
- Залишайте проміжок між корою та стеблами рослин для циркуляції повітря;
- Не бажано наносити мульчу на сухий ґрунт, оскільки це сповільнює надходження дощової води до коріння рослин!;
- Кору не варто розсипати близько від стебел рослин. Це загрожує їх гниттям і появою слимаків та равликів. Якщо ж слимаки все ж таки з'явилися, не засмучуйтесь, як стверджують досвідчені садівники, вони добре ловляться на пиво, у прикопані чашки або банки, де і тонуть.
Кора захищає коріння рослин від перегріву та переохолодження. Прикрите коріння розвивається значно краще. Щільний шар мульчі обмежує доступ світла, що губить однорічні бур'яни на корені, але багаторічним кореневищним рослинам він не перешкода. Застосування декоративної кори попереджає висихання верхнього шару та утримує вологу у ґрунті. Ця властивість особливо важлива для рослин у спекотні, посушливі роки. Кора не дає злежуватися землі після поливу та дощу, перешкоджає утворенню ґрунтової скоринки, згубної для кореневої системи молодих рослин.
Кора захищає ґрунт від дії вітру, дощу та гарячого сонця, що руйнують структуру ґрунту, перешкоджає вивітрюванню верхнього родючого шару на відкритій місцевості, розтріскування, що актуально на великих ділянках голої землі.
Згодом нижній шар кори починає перегнивати і перетворюється на чудову органіку. Хробаки та мікроорганізми, переробляючи органіку, збільшують вміст гумусу та інших корисних речовин, тим самим у ґрунті накопичується родючий шар. Скорочується кількість нематод у ґрунті. У той же час кора забезпечує комфорт живим розпушувачам ґрунту та стимулює зростання черв'яків та корисної ґрунтової мікрофлори.