
Вентильований фасад, це відносно недорогий і нетрудомісткий спосіб надійно захистити зовнішні стіни від несприятливих факторів — вітру, атмосферних опадів, перепадів температур — і одночасно надати будівлі неповторну індивідуальність, яка збережеться надовго.
Повітряний пиріг із начинкою з утеплювача. Навісні вентильовані фасади бувають принаймні двох видів. В одних утеплювач, що виконує роль теплої ковдри, прикріплюють безпосередньо до зовнішньої поверхні зовнішньої стіни будинку, а облицювальний матеріал, як гарний підковдра, монтують зовні так, щоб між ізоляцією та обробкою був повітряний прошарок. Декоративно-захисне покриття може бути різним - від демократичного пластику до аристократичної міді.
В іншому різновиді зазор залишається між "обличчям" і "сендвічем", в якому між двома панелями розміщують кілька шарів ізоляції та інших матеріалів, що надають "бутерброду" різні корисні властивості.
Відмінна риса обох варіантів — наявність атмосферного інтервалу і безліч супутніх переваг: така подушка не дозволить накопичуватися водяним парам, що руйнує стіни, влітку значно зменшує нагрівання будинку (означає, відпаде потреба в установці кондиціонерів), а взимку дозволяє знизити витрати на опалення. Однак якщо комусь із власників знадобиться просто змінити імідж будівлі, що належить їй без додаткових вимог, вентильовані фасади прийдуть на допомогу і тут: найстаріша дерев'яна оселя, покрита недорогим вініловим сайдингом, буде виглядати новобудовою.
Корисний протяг. Вентильовані фасади — мрія будь-якого забудовника: утеплюючи стіни зовні, можна відмовитися від подібних внутрішніх робіт, значить, десятки метрів корисної площі, які могли б бути "з'їденими", залишаться в цілості і безпеці. Однак вентильовані фасади - це ще й зовнішня звукоізоляція, вони довговічні за рахунок того, що шар, що теплозберігає, надійно закритий або спеціальною мембраною, або облицювальними панелями. Термін служби такого оздоблення рекордно довгий — півстоліття. У свою чергу конструкції, що не відчувають різких перепадів температури і захищені від вологи, що проникає зовні і зсередини в мікротріщини, що є практично на будь-якій поверхні, значно довше прослужать вірою і правдою своєму господареві.
Якщо вибір матеріалу зроблено правильно, а сам вентильований фасад змонтований без помилок, ніякого дорогого ремонту та обслуговування протягом довгих років не передбачається. Очистив від забруднень і порядок! У разі механічних пошкоджень вентильованого фасаду достатньо лише замінити зіпсовану панель, і ваш котедж знову притягуватиме погляди оточуючих.
Вентильовані фасади можна прикріплювати до будь-якої поверхні, не вдаючись до попереднього вирівнювання, ґрунтування, фарбування і т. п. Причому роботи проводять навіть у холодну пору року, щоправда, фахівці все-таки радять виконувати роботи зі зведення при температурі не нижче -10 °С.
Облицювальні панелі — не найважливіша, але найпомітніша складова частина вентильованого фасаду. Декоративно-захисне облицювання виготовляють з різних матеріалів і виконують в різних кольорах і текстурі, що навіть найпримхливіші покупці при бажанні знайдуть собі відповідні варіанти. Наприклад, любителі стилю хай-тек можуть вибрати собі щось близьке за духом з композитних алюмінієвих панелей (АКП). Їх випускають у різних колірних гаммах і являють собою "бутерброд", що складається з двох алюмінієвих пластин, між якими розташовується прошарок з мінеральної вати або полімерних матеріалів. (Для обробки фасадів придатні вироби товщиною не менше 4 (мм), при цьому товщина алюмінієвого покриття повинна становити принаймні 0,4 (мм).)
Купити комплектуючі вентильованого фасаду у Кривому Розі за недорогою ціною можна в Покрівельно-Фасадному Центрі.