Сланець — це природний матеріал вулканічного походження, гірська порода, що сформувалася протягом багатьох тисячоліть, під впливом високих температур у надрах землі. Сланець — дрібнозернистий камінь, характерною рисою якого є здатність розколюватись на тонкі пластини. Найчастіше їх не піддають додаткової обробки, тому що його поверхня на місці розколу сама по собі досить декоративна.
Сланець — унікальний за красою і не перевершений за своєю довговічністю матеріал, створений природою.
Сланець представлений широким спектром кольорів і різний за своїми фізичними та естетичними властивостями.
Природний сланець буває наступних кольорів: золотистий сланець, жовтий, жовто-золотистий, коричневий сланець, фіолетовий, червоний, бордовий, сірий, сіро-рудий, зелений, чорний сланець та проміжні відтінки.
Природний камінь сланець різних розмірів та відтінків представлений на складі у Кривому Розі.
Існує багато різновидів сланців:
- Болгарська — від світлих до темних тонів;
- Індійський — специфічне темне забарвлення різних тонів;
- Африканський — специфічне темне забарвлення різних тонів;
- Уральський — специфічне темне забарвлення різних тонів
- Криворізький — персик світлий, персик червоний, сіро-червоний, графіт.
У Покрівельно-Фасадному Центрі Ви можете придбати Криворізький сланець та Болгарський сланець. Криворізький сланець значно дешевше за Болгарський сланець, і за колірною гамою не поступається йому, — це дозволяє створювати різні варіанти колірних рішень.
Шаруватий сланець широко застосовується для обробки:
- Фасадів — цоколь, димарі, стіни, обрамлення вікон та дверей, кутів будівель;
- Інтер'єрів — елементи стін, сходи, каміни, арки, елементи інтер'єрів;
- У ландшафтному дизайні — облицювання парканів, мощення тротуарів, майданчиків та доріжок, барбекю.
Сланець застосовують не тільки для облицювання стін, фасадів будівель та внутрішньої обробки. Як говорилося, міцність сланцю дозволяє використовувати його для мощення доріжок у саду чи парку, бути покрівельним матеріалом чи «природним шифером». Краса та «натуральність» сланцю дають можливість вишукано застосовувати його в ландшафтному дизайні при декоруванні ландшафтів, ставків, рокаріїв та альпійських гірок. Сланець має і лікувально-оздоровчі властивості і в цілому позитивно впливає на людину — знімає стреси, нервові напруження, сприяє звільненню від безсоння.
Сланець добувають на різних кам'яних кар'єрах Уралу, Хакасії, Алтайського краю та Гірського Алтаю. Сланець — це бутовий камінь, з брил сланцю отримують колотий камінь, і якщо необхідно, при подальшій механічній обробці — пиляний камінь. Розміри колотого та сповитого каменю можуть бути будь-якими. Краї каменю за необхідності обробляються у тому, щоб надати йому певну форму чи залишають у його первозданному стані.
Широкого поширення набули вироби із сланцю у вигляді сувенірної продукції та елементів декору для інтер'єрів.
Не забувайте, що сланець — це завжди гарно!