Пінобетон — це будівельний матеріал, компонентами якого є вода, цемент, пісок і піна. Іноді, для покращення характеристик пінобетонного блоку та наливного пінобетону використовують затверджувачі, пластифікатори, фібри. Пінобетон знайшов своє застосування у вигляді утеплювача та конструкційного елемента, з якого можна побудувати практично всі головні конструкції будівлі, яка даруватиме Вам тепло цілий рік.
Відмінними характеристиками пінобетону є:
Легкість та швидкість монтажу — піноблок простий у обробці, має рівну поверхню під будь-який вид оздоблення. Мала вага та великі розміри піноблоків дозволяють у рази підвищити швидкість кладки. При будівництві з використанням пінобетону значно зменшується трудомісткість кладки стін, витрати розчину, також не обов'язково залучення висококваліфікованих мулярів.
Екологічність — піноблоки нетоксичні, не містять шкідливих речовин, мають чудові санітарно-гігієнічні характеристики з низьким рівнем радіації. Тільки такий матеріал як дерево перевершує пінобетон за екологічною чистотою, але на відміну від деревини він довговічніший - термін експлуатації пінобетону майже не обмежений.
Низька теплопровідність — споруди з пінобетону непогано тримають тепло, що знижує (до 30%) витрати на опалення. За підрахунками 30 см. піноблоку за своїми теплоізоляційними властивостями еквівалентні 150 см цегли або 75 см керамзитобетону.
Мала вага — у матеріалу невелика щільність, як наслідок, вага коробки будівлі з піноблоків виходить набагато легшою за цегляну. Це зменшує тиск на фундамент і дозволяє зробити його полегшеним, що досить вигідно з економічної точки зору.
Вологостійкість — закрито-пориста структура пінобетону дозволяє йому вбирати дуже мало вологи. Під час випробувань газоблок плавав у воді більше тижня.
Широта використання — піноблоки добре поєднуються з іншими будівельними матеріалами, стіни з пінобетону можна обшити вагонкою, обкласти цеглою, наклеїти плитку або природний камінь. Пінобетон високої щільності застосовується при зведенні фундаментів, несучих стін та поверхових перекриттів.
Пінобетон використовують:
- у класичному будівництві будинків
- у монолітному домобудуванні
- для тепло- та звукоізоляції стін, дахів, підлог, плит, перекриттів. Такий пінобетон називають монолітним.
Пінобетон — пористий бетон, що має пористу структуру за рахунок замкнутих пір (бульбашок) по всьому обсягу, що отримується в результаті твердіння розчину, що складається з цементу, вапна (іноді), піску, води, і піноутворювача.
Піноблок — це будівельний блок, що отримується з пінобетону.
Переваги
- Завдяки пористій структурі пінобетон має ряд переваг:
- Він має набагато кращі теплоізоляційні властивості, ніж звичайний бетон. Але незрівнянно гіршими, ніж, наприклад, пінопласт, мінеральна вата або піноскло.
- На виробництво пінобетонного виробу (блок, плита, цегла) потрібно в 2-4 рази менше цементу (через меншу щільність - частина обсягу займають порожнечі).
- Пінобетонний виріб має меншу в порівнянні з бетонним масу, що знижує витрати на транспортування, кладку та обробку. Крім того, маса споруди виходить меншою, в результаті можна заощадити, використовуючи більш дешевий фундамент.
- Пінобетон за простотою обробки можна порівняти з деревом: він легко пиляється, свердлиться, цвяхиться.
- Екологічна чистота аналогічна бетону. При виробництві піноблоку використовуються лише цемент, пісок та вода.
- Пінобетон більш гідростійкий, ніж газобетон, що має наскрізні пори. Але менш ніж звичайний бетон.
Недоліки:
- Через свою структуру пінобетон має відносно низьку механічну міцність, орієнтовно на порядок меншу, ніж у звичайного бетону, і вже зовсім незрівнянну із залізобетоном.
- Пінобетон має відносно «непривабливий», сірий зовнішній вигляд і, як правило, потребує декоративного оздоблення.