Быстровысыхающая эластичная жидкая мембрана для гидроизоляции.
Застосування. Використовується усередині приміщень для гідроізоляції горизонтальних та вертикальних поверхонь, які не піддаються тривалим зануренням у воду або постійному капілярному підсмоктування вологи. Еластична мембрана, що не розтріскується, наноситься перед укладанням плитки або матеріалів з каменю.
Технічні характеристики. Будівельна суміш Mapegum WPS - готова воднодисперсійна однокомпонентна сіра паста на основі синтетичних смол, не містить розчинників. Завдяки тиксотропній консистенції Mapegum WPS легко наноситься на горизонтальні похилі та вертикальні поверхні. Після швидкого випаровування води Mapegum WPS перетворюється на еластичну мембрану, яка не липне, стає достатньо міцною, щоб витримувати легкі піші навантаження. Також створюється добрий адгезійний шар для клею, на який укладається кераміка, мармур або природний камінь.
Еластична мембрана Mapegum WPS витримує розширення та усадку основ унаслідок вібрацій та змін температур. Завдяки еластичності матеріал використовується як мембрана для основ, схильних до слабкого розтріскування (< 1 мм). Mapegum WPS стійка до дії звичайної, вапняної (рН>12), хлорованої води, миючих засобів, що використовуються в побутових умовах.
Mapegum WPS наноситься на:
- Гіпсокартон, гіпсові або цементні штукатурки, полегшені цементні блоки та корабельну фанеру;
- Цементні, ангідридні, дерев'яні та магнезитні основи, існуючі покриття з кераміки та природного каменю після їх попередньої обробки ґрунтовкою Eco Prim T.
Переваги:
- Продукт має сертифікат EC1 Plus згідно з інститутом GEV;
- Готова до застосування;
- Швидке нанесення;
- Облицювання підлог через 12 годин;
- Відмінні властивості подовження;
- Не потребує армування.
Приклади нанесення:
- Гідроізоляція стін та підлог у ванних кімнатах, душових кабінах перед облицюванням плиткою, природним каменем або мозаїкою;
- Гідроізоляція стін, підлог та робочих поверхонь на кухнях перед облицюванням керамічною плиткою або природним каменем.
Рекомендації:
- Не наносьте Mapegum WPS, якщо температура нижче +5 °С;
- Там, де необхідно, створіть похилу поверхню, щоб не утворювалися калюжі з водою;
- Не наносите Mapegum WPS на вологі цементні основи та основи, які піддаються капілярному підсмоктування вологи;
- Не наносите Mapegum WPS на бітумні або асфальтні мембрани, які виділяють олії чи пластифікуючі речовини;
- Не наносьте Mapegum WPS на поверхні, які тривалий час занурені у воду, наприклад, фонтани, басейни, резервуари для води тощо. Для таких об'єктів рекомендується використовувати Mapelastic або Mapelastic Smart;
- Не використовуйте Mapegum WPS для закладання тріщин, які піддаються зсуву;
- Mapegum WPS слід захищати від абразивного зносу, внаслідок пішохідних навантажень або при укладанні керамічної плитки або природного каменю.
Нанесення.
Підготовка основи. Підготовка основи Основа має бути міцною, чистою, сухою, очищеною від масел, жиру, старої фарби або інших речовин, які можуть вплинути на зчеплення. Існуючі підстави (покриття для підлоги, старі бітумні мембрани, асфальт, метал і т.д.), на які буде наноситися гідроізоляція, слід ретельно очистити водою, щіткою, водою під напором або парою від плісняви та залишків інших речовин. Цементні основи повинні бути міцними, сухими і не піддаватися дії капілярного підсмоктування вологи. На гіпсові основи, що сильно вбирають, слід попередньо нанести грунтовку Primer G (зазвичай розводиться водою у співвідношенні 1:1 або 1:2 для кращого просочення). Після нанесення Primer G слід почекати кілька годин до повного висихання ґрунтовки.
Ангідридні або гіпсові основи повинні бути ідеально сухими (максимальна залишкова вологість 0,5%), посипані піском і покриті ґрунтовкою Primer G або Primer S в один шар. Існуючі підстави з керамічної плитки або природного каменю слід попередньо обробити ґрунтовкою Eco Prim T перед нанесенням гідроізоляції Mapegum WPS. Якщо необхідно створити ухил або вирівняти основу перед нанесенням Mapegum WPS, використовуйте матеріали виробництва MAPEI, що рекомендуються для цих цілей.
Нанесення матеріалу. Будівельна суміш Mapegum WPS наноситься шпателем, валиком, щіткою або розпилювачем (за потреби можна розбавити до 5% водою). Матеріал наноситься рівномірними шарами (приблизно 1 (мм) товщини максимум один шар). Перший шар повинен висохнути повністю, після чого можна наносити наступні шари перехресними рухами (через 1 — 2 години відповідно до температури навколишнього середовища). Щоб створити щільний, еластичний і суцільний шар на поверхні, кінцева товщина Mapegum WPS не повинна бути меншою ніж 1 (мм). Також потрібно перевіряти однорідність поверхні на відсутність прогалин. При використанні Mapegum WPS на підставах з тріщинами, рекомендується укладати лужностійку армовану склосітку Mapenet 150, в перший шар матеріалу, поки він ще свіжий. Для покращення характеристик перекриття тріщин та подовження Mapegum WPS рекомендується укладати неткане полотно Mapetex Sel.
Через 12 — 24 години після нанесення останнього шару Mapegum WPS (відповідно до температури навколишнього середовища) поверхня готова до облицювання керамічною плиткою, природним каменем і т.д. Для укладання керамічної плитки і природного каменю рекомендується використовувати цементні клеї класу С2 або воднодисперсійні клеї класу D2TE виробництва MAPEI відповідно до стандартів EN 12004. Перед нанесенням Mapegum WPS для гарантії довговічності гідроізоляції рекомендується укладати Mapeband, спеціальну прорезинену щелочестійкую срічку, або ПВХ стрічку Mapeband PE 120, на стиках між стіною і підлогою, а також між стінами, що примикають.