Безусадкова швидкотвердіюча ремонтна суміш тиксотропного типу, що містить полімерну фібру, призначена для ремонту бетонних та залізобетонних конструкцій.
Максимальна крупність наповнювача 3 (мм). Товщина нанесення від 10 до 35 (мм).
Опис. Mapegrout Thixotropic — готовий до застосування матеріал у вигляді сухої будівельної суміші, створений на основі високоміцного цементу, фракціонованого піску та спеціальної добавки, містить полімерну фібру. Mapegrout Thixotropic виготовляється згідно з формулою, розробленою в науково-дослідних лабораторіях компанії Mapei. При змішуванні з водою утворює суміш, що не розшаровується, має тиксотропні властивості, що дозволяє її використовувати на вертикальних і стельових поверхнях без опалубки. У затверділому стані Mapegrout Thixotropic являє собою високоміцний бетон, стійкий до стирання, має високу адгезію до сталі та бетону, має високий показник морозостійкості та водонепроникності. Максимальна крупність наповнювача 3 (мм). Товщина нанесення один шар від 10 до 35 (мм). Mapegrout Thixotropic відповідає вимогам, заявленим у EN 1504-3 ("Конструкційний та неконструкційний ремонт") для ремонтних розчинів класу R4.
Область застосування:
- Ремонт збірних залізобетонних та монолітних бетонних конструкцій мостів та віадуків (структурне відновлення мостових плит перекриття, колон, опор мостів, балок тощо);
- Ремонт бетонних поверхонь тунелів, каналів та залізобетонних конструкцій портів та морських зон, гідротехнічних споруд, зруйнованих внаслідок корозії арматури;
- Ремонт промислових бетонних підлог, підлог у торгових центрах та складських приміщеннях;
- Ремонт залізобетонних виробів та конструкцій загальнобудівельного та спеціального призначення, у тому числі контактуючих з питною водою (резервуари питної води);
- Омонолічування стиків збірних залізобетонних конструкцій (опор, бетонних плит тощо);
- Ремонт вертикальних та стельових поверхонь без улаштування опалубки;
- Ремонт футеровок димових труб;
- Ремонт захисного шару бетону, пошкоджених ділянок залізобетонних конструкцій (кутів, колон, балок, кромок балконів, перемичок), зруйнованих корозією арматури;
- Вирівнювання поверхні стін із монолітного бетону в тунелях.
Рекомендації:
- Не наносьте Mapegrout Thixotropic на гладкі поверхні, забезпечте шорсткість поверхні не менше 5 (мм);
- Не використовуйте матеріал для анкерування (використовуйте Mapefill);
- Не використовуйте матеріал для реставрації споруд способом укладання в опалубку (використовуйте Mapegrout Hi-Flow);
- Не додавайте до Mapegrout Thixotropic цемент, заповнювачі або добавки;
- Не додавайте Mapegrout Thixotropic у воду після того, як суміш почала схоплюватися;
- Не застосовуйте при температурах нижче +5 °С;
- Не використовуйте матеріал, якщо упаковка пошкоджена або була розкрита раніше.
Інструкція із застосування.
Підготовка основи. Кромки дефектної ділянки слід оконтурити алмазним диском перпендикулярно поверхні на глибину щонайменше 10 (мм). Вибрати бетон з дефектної ділянки на глибину не менше 10 мм, використовуючи легкий перфоратор, голчастий пістолет. Стінки ділянки повинні бути вертикальними, а основа рівною і шорсткою. Для хорошого зчеплення на бетонній поверхні необхідно створити шорсткість, заглиблення не менше 5 (мм). Основа має бути очищена від фарби, жиру, масел, цементного молочка. Для ідеального очищення поверхні ділянки від бруду та пилу рекомендується використовувати стиснене повітря компресора та воду під тиском. Кромки дефектної ділянки слід оконтурити алмазним диском перпендикулярно поверхні на глибину щонайменше 10 (мм). Вибрати бетон з дефектної ділянки на глибину не менше 10 мм, використовуючи легкий перфоратор, голчастий пістолет. Стінки ділянки повинні бути вертикальними, а основа рівною і шорсткою. Для хорошого зчеплення на бетонній поверхні необхідно створити шорсткість, заглиблення не менше 5 (мм). Основа має бути очищена від фарби, жиру, масел, цементного молочка. Для ідеального очищення поверхні ділянки від бруду та пилу рекомендується використовувати стиснене повітря компресора та воду під тиском.
Приготування розчину. Для правильного приготування бетонної будівельної суміші слід:
- Безпосередньо перед змішуванням відкрити необхідну кількість мішків;
- Залити в змішувач мінімальну кількість води, залежно від способу нанесення (Таблиця № 2);
- Включити змішувач і безперервно засипати Mapegrout Thixotropic;
- Перемішати протягом 1 — 2 хвилин, поки не зникнуть грудки, і суміш не стане однорідною;
- Зупинити змішувач на 1 хвилину, очистити стінки змішувача від залишків сухої суміші, що налипли;
- При необхідності додати води (у межах кількості, зазначеної в Таблиці №2), включити змішувач і знову перемішати протягом 2-3 хвилин, до отримання однорідної консистенції.
Для створення сприятливих умов твердіння суміші в місцях, де важко забезпечити догляд за вологістю за бетоном, рекомендується при замішуванні суміші додавати водоутримуючу добавку Mapecure SRA (у кількості 0,25 % від ваги сухої суміші або 0,25 (кг) на кожні 100 (кг) Mapegrout Thixotropic), що володіє властивістю зменшувати випаровування води та гарантувати, що розширювальні властивості продукту виявляться повністю на свіжому повітрі. Для замішування невеликої кількості суміші дозволяється використовувати низькообертовий дриль з лопатевою насадкою. У цьому випадку перемішування проводиться протягом 5 — 6 хвилин до отримання суміші однорідної консистенції, після чого витримується пауза протягом 1 хвилини і знову перемішується протягом 2 — 3 хвилин. Перемішування суміші вручну не допускається, оскільки знадобиться більша кількість води, що призведе до втрати заявлених показників та утворення усадкових тріщин. Життєздатність суміші Mapegrout Thixotropic за температури +20 °С становить 60 хвилин.
Нанесення розчину. Нанесення суміші на вертикальні та стельові поверхні може проводитися:
- Ручним способом за допомогою кельми або шпателя;
- Механізований спосіб за допомогою спеціального обладнання фірм Turbosol, Putzmeister або їх аналогами.
Максимальна товщина нанесення одного шару становить 35 мм. Час витримки перед нанесенням наступного шару при температурі +20 ° С має становити трохи більше 4 годин. Арматура перед нанесенням Mapegrout Thixotropic має бути оброблена антикорозійним складом Mapefer 1К товщиною 2 (мм). Нанесення кожного наступного шару при температурі +20 °С повинно проводитися не раніше 2 годин і пізніше 24 годин. При необхідності, нанесення фінішного захисного вирівнюючого шару Monofinish, Mapefinish рекомендується проводити після закінчення 24 годин, а захисної фарби Elastocolor Paint після висихання поверхні. Температура основи при нанесенні матеріалу має бути не менше +5 °С. Нанесення Mapegrout Thixotropic не допускається проводити при дощі та температурі повітря нижче +5 °С.
Запобіжні заходи. Роботу з матеріалом Mapegrout Thixotropic можна виконувати при температурі повітря від +5 °С до +35 °С. При низькій температурі навколишнього середовища (від +5 °С до +10 °С) міцність наростає повільніше. Якщо потрібна висока рання міцність, рекомендується:
- Зберігати мішки у місцях, захищених від холоду;
- Для приготування суміші використовувати гарячу воду (від +30 °С до +40 °С).
За високої температури (вище +30 °С) рекомендуються такі заходи:
- Зберігати мішки у прохолодному місці;
- Для приготування суміші використати холодну воду.
Як правило, при температурі від +15 °С до +20 °С зручність укладання суміші зберігається протягом 60 хвилин, при вищій температурі вона помітно зменшується. Після закінчення робіт усі відкриті поверхні повинні бути негайно захищені від втрати вологи на період не менше 24 годин, а в спекотну, суху та вітряну погоду не менше 2 діб. Догляд можна здійснювати:
- Розпорошенням по поверхні води через 8 — 12 годин після нанесення розчину та повторенням цієї операції кожні 3 — 4 години, не дозволяючи матеріалу висихати;
- Укриттям поверхні плівкою або вологою мішковиною;
- Нанесенням на поверхню плівкоутворювальних складів Mapecure S, Mapecure E або Elastocolor Primer.
Очищення. Після закінчення робіт весь використаний інструмент та обладнання очистити водою. Після затвердіння матеріал видаляється лише механічним способом.
Витрата. 19 (кг) сухої суміші Mapegrout Thixotropic (м2), при товщині шару в 1 (см).
Зберігання. За умови зберігання матеріалу в неушкодженій упаковці виробника в закритому сухому приміщенні гарантійний термін придатності Mapegrout Thixotropic становить 12 місяців з дня його виготовлення.